تشخیص جنسیت عروس هلندی, تعیین جنسیت عروس هلندی, حرف زدن عروس هلندی, ع

رزرو تبلیغــات

تعرفه تبلیغات
ایران پاروت | طوطی عروس هلندی
تعرفه تبلیغاتتعرفه تبلیغات

شمـا میتوانیــد برای دریافت آخرین مطالب سایت ایـــران پـــاروت در ایمیـــل خـود در خبــرنامـه ثـبت نـام کنــید

تعیین جنسیت عروس هلندی

تعیین جنسیت عروس هلندی

تعیین جنسیت عروس هلندی | عروس هلندی یک از محبوب ترین و پرطرفدارترین پرندگان زینتی در سراسر دنیا می باشد . تعیین جنسیت این پرنده برای کسانی که قصد خرید ، فروش و یا پرورش آن را دارند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

از این رو ما قصد داریم در این مقاله بروز ترین روش ها جهت تعیین جنسیت عروس هلندی را برای شما عزیزان توضیح دهیم .

 

 

جهت دیدن متن کامل به ادامه مطلب مراجعه کنید

 

 

 

تعیین جنسیت عروس هلندی با توجه به رنگ پر ها

بعد از آن که عروس هلندی به سن بلوغ رسید حداکثر 2 سال طول می کشد تا به راحتی با توجه به پرهای پرنده جنسیت آن را مشخص نمایید .

عروس هلندی ماده : پر های گونه ماده از قسمت ابتدایی بال هایش تا آخرین پر موجود لکه های زرد رنگی دارد . توجه داشته باشید که این لکه ها به شکل خال خال (دایره مانند) می باشند . عروس هلندی نر و ماده هر دو دارای دم های لیمویی رنگ می باشند ولی دم پرنده ماده دارای خط چین هایی می باشد .

عروس هلندی نر : گونه های نر این پرنده دارای پر های سفید رنگ می باشند ولی جالب است بدانید که بخش انتهایی پر های این پرنده به رنگ زده بوده و کاملاً قابل مشاهده است . دم عروس هلندی نر بدون لک ، چین یا هرگونه علامت است .

 

تشخیص جنسیت عروس هلندی با توجه به صدا

عروس هلندی ماده : بعد از آن که عروس هلندی ماده به سن بلوغ می رسد تغییر یا تحولی در حنجره این پرنده رخ نمی دهد ازین رو صدای آن دچار تغییر نمیشود بلکه فقط میزان صدایش بالاتر می رود .

 
 
 


عروس هلندی نر : بعد از آن که عروس هلندی نر به سن بلوغ رسید صدا ها و آواز های جدید و متنوعی تولید می کند . یکی از انواع آواز های این پرنده های بلبلی خواندن می باشد .

 

روش تشخیص جنسیت عروس هلندی با توجه به نشانه های اندامی

عروس هلندی ماده : فرم سینه گونه ماده یکی دیگر از مواردی است که برای تشخیص جنسیت این پرنده مورد استفاده قرار می گیرد . اگر با دقت نگاه کنید متوجه خواهید شد که یک فرورفتگی در سینه عروس هلندی ماده وجود دارد ، ابتدای این فرورفتگی گردن و انتهای آن زیر پاهای پرنده می باشد .

بیشتربخوانید:  پرورش عروس هلندی در منزل - نکاتی که باید بدانید

عروس هلندی نر : سینه ، گردن و زیر پاهای عروس هلندی نر کملاً صاف بوده و هیچ فرو رفتگی در آن مشاهده نمی شود .

 

 

تعیین جنسیت عروس هلندی با توجه تاج

عروس هلندی ماده : تاج پرنده یکی دیگر از نقاطی است که میتواند شما را در تعیین جنسیت این پرنده یاری کند اما بهره گیری از شیوه مستلزم داشتن دقت بسیار بالا می باشد . طبق تحقیقات انجام شده تاج عروس هلندی ماده نسبتاً کوتاه تر از گونه نر بوده و حالت یکدست ندارد بلکه کاملاً پخش شده و نسبتاً پهن مانند است .

عروس هلندی نر : تاج گونه نر بلند ، یک دست و به طرف بالا می باشد .

 

روش تعیین جنسیت عروس هلندی با توجه به پاها

عروس هلندی نر : گونه نر دارای پاهای بلند ، کاملاً کشیده و اندکی باریک (اندامی) می باشند . علاوه بر این ناخن های این پرنده در حالت عادی و گرفته شده بلند هستند .

عروس هلندی ماده : پاها و ناخن های این پرنده کوتاه تر از گونه نر می باشند . علاوه بر این عروس هلندی ماده دارای پاهای زمخت و اندکی پهن بوده و همانند پاهای نر زیبا نیستند .

 

تعیین جنسیت عروس هلندی با توجه به رفتار

عروس هلندی ماده : این پرنده ها آواز نمی خوانند و تنها صدای جیغ مانند از خود در می آورند . قابلیت حرف زدن ندارند . این پرنده های نسبت به گونه های نر آرام تر و ملایم تر هستند .

عروس هلندی نر : این پرنده ها  آواز می خوانند . گاهاً دیده شده همراه با آواز خواند بال هم می زنند که باعث تولید صداهای جدید و جالب می شود .

 

تعیین جنسیت با توجه به واکنش های جنس مخالف

اگر عروس هلندی ماده و نر را در مقابل یکدیگر قرار دهیم :

عروس هلندی ماده هیچ واکنش خواضی از خود نشان نمی دهد . و این در حالی است که عروس هلندی نر واکنش های متنوع و گوناگونی از خود نشان می دهد .

 

تعیین جنسیت عروس هلندی با توجه شکل و فاصله پاها  

عروس هلندی ماده : اگر دقت کنید پاهاش گونه ماده باز تر و فاصله دار تر از نر بوده و همچنین ماده هنگام نشستن بر روی میه لم داده و پهن می نشیند .

عروس هلندی نر : پا های گونه نر صاف ، با فاصله کم و در یک راستا بر روی میله یا شاخه درخت قرار می گیرد .

بیشتربخوانید:  پرورش و نگه داری عروس هلندی چه فوت و فن های دارد؟

 

تعیین جنسیت عروس هلندی با توجه به اندازه لگن

 

عروس هلندی نر : از نظر اندازه ، لگن گونه نر باریک تر از گونه ماده می باشد .

عروس هلندی ماده : برعکس گونه نر ، عروس هلندی ماده دارای لگن پهن تر می باشد . توجه داشته باشید که بعد از اولین تخم گذاری پهن بودن لگن ماده مشخص تر خواهد بود .

 

چگونه بدانیم لگن عروس هلندی پهن است یا باریک ؟

عروس هلندی مورد نظر را در دست بگیرید ، سپس سر پرنده را رو به پایین بگیرید و سپی انگشت اشاره و شصت خود را بین های پرنده قرار دهید ؛ اگر انگشت های شما به صورت همزمان در بین دو پای پرنده فرو رفت و جا شده یعنی پرنده شما ماده است ولی اگر نشد عروس هلندی شما نر است .

 

 


تاریخ انتشار : شنبه 14 اردیبهشت 1398 ساعت: 11:30 | نظرات(0)
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نویسنده :

بازديد : 1867

موضوع: عروس هلندی ,

بخش نظرات این مطلب
کد امنیتی رفرش
دانلود فیلم و سریال