نکاتی مهم در خرید عروس هلندی | طوطی گرگان | عروس هلندی گرگان

رزرو تبلیغــات

تعرفه تبلیغات
ایران پاروت | طوطی عروس هلندی
تعرفه تبلیغاتتعرفه تبلیغات

شمـا میتوانیــد برای دریافت آخرین مطالب سایت ایـــران پـــاروت در ایمیـــل خـود در خبــرنامـه ثـبت نـام کنــید

نکات مهم هنگام خرید طوطی

اگر پرورش دهنده ای قصد خرید و رام کردن عروس هلندی را داشته باشد،  نکته ی مورد توجه آن است که نمی توان چند عروس هلندی را همزمان با هم خرید، به منزل برد و آن ها را آموزش داد و رام کرد. اگر قصد جفت گیری عروس هلندی را دارید، برای اینکه پرنده ی شما رام شود ابتدا یکی از جفت ها را بخرید و بعد از رام شدن، جفت دیگر را خریداری کنید.

عروس هلندی ها پرندگانی هستند که نیاز به توجه زیاد دارند و بی توجهی شما نسبت به آنها سبب جیغ کشیدنشان می شود. وقتی در منزل آزاد هستند خرابی ای که عروس هلندی ها نسبت به طوطی ها به بار می آورند کم تر است.

عروس هلندی می تواند بیست و پنج تا سی سال عمر کند. قبل از خرید عروس هلندی، آموزش کامل درباره تغذیه و نگهداری آن ها را بدانید تا با سهل انگاری پرورش دهنده، عروس هلندی دچار بیماری و کسالت نشود. برای عروس هلندی خود نامی را انتخاب کنید، پس از چند بار اسم او راصدا زدن نام خود را می شناسد. هرگز سوت زدن را به عروس هلندی یاد ندهید که دیگر حرف زدن را یاد نخواهد گرفت. عروس هلندی ها به وسایلی که برق می زنند،  مثل انگشترهایی که نگین دار هستند علاقه مندند؛ مراقب جواهرهایتان از این جهت باشید.

 

نکاتی مهم در خرید عروس هلندی

دوستان قبل از خرید عروس هلندی، باید به این موارد فکر کنید؛ هزینه خرید عروس هلندی، قفس، لوازم جانبی قفس، دانخوری، آبخوری، دانه، وسایل بازی برای سرگرمی.

در مورد پرندگانی مثل عروس هلندی باید مواظب نوک زدن آنها باشید. وقت کافی برای بازی کردن با آنها را داشته باشید. زمان کافی حداقل یکبار در هفته، برای آموزش به عروس هلندی را داشته باشید. مکان مناسبی برای عروس هلندی در نظر بگیرید که در برابر وسایل گرمایشی یا سرمایشی مثل کولر و بخاری قرار نگیرد.

عروس هلندی ها از سر و صداهای زیاد مثل دعواهای خانگی می ترسند. دوستی میگفت یک عروس هلندی داشتم، در خانه به دلیلی بحث پیش آمد و یکدفعه عروس هلندی متاسفانه سکته کرد و جان داد. پس به این موارد قبل از خرید عروس هلندی توجه داشته باشید زیرا عروس هلندی ها پرندگانی حساس هستند.

هنگامی که عروس هلندی را خریداری کردید به این موضوع فکر کنید که وقتی به مسافرت می روید چه کسی از عروس هلندی شما مراقبت میکند.

بعد از خرید عروس هلندی ، اگر در خانه، یک عروس هلندی دیگر یا پرنده دیگری را دارید، عروس هلندی جدید را در کنار عروس هلندی قبلی نیندازید که ممکن است در اثر حمله به یکدیگر مورد آسیب قرار بگیرند. عروس هلندی ای که مورد حمله واقع می شود ممکن است جفتش نگذارد غذا بخورد. عروس هلندی جدید را به مدت دوهفته قرنطینه کنید تا اگر مبتلا به بیماری است به سایر عروس هلندی ها و پرندگان دیگر بیماری را منتقل نکند.

وقتی عروس هلندی را به خانه آوردید او را زیر نظر بگیرید. البته عروس هلندی غریب که وارد محیط جدید می شود احساس غریبگی می کند و ممکن کف قفس خود را قایم کند. برای هر عروس هلندی در هر سنی ممکن است این حالت پیش بیایید. این مورد نمی تواند نشانه بیماری باشد ، مگر اینکه قبل از خرید در پرنده فروشی این حالت  را به صورت مدام دیدید می تواند نشانه ی بیماری عروس هلندی باشد.

خیلی از دوستان برایشان سؤال است که آیا می شود عروس هلندی را به مسافرت برد یا خیر؟ در جواب این دوستان باید گفت، هرگز چنین کاری را نکنید و بهترین راه این است که عروس هلندی را بدست کسی بسپارید و آموزش های لازم جهت تغذیه نظافت را به او یاد بدهید.

شما با انتخاب نادرست در خرید عروس هلندی مریض هم هزینه ای  را که بابتش پرداخت کرده اید از دست داده اید ولی با خرید و انتخاب صحیح عروس هلندی سالم نه تنها سرمایه خود را از دست نداده بلکه بر آن افزوده خواهید کرد.

 

۱۸ نکته مهم در خرید عروس هلندی

در هنگام خرید و بعد از خرید عروس هلندی به نکاتی باید توجه داشته باشید که در این مقاله به شما آموزش میدهم.

۱ . در کف قفس نشستن و خوابیدن به مدت طولانی میتواند نشانه ی بیماری در عروس هلندی باشد. البته در مورد پرندگان جدید که در خانه احساس غریبگی میکنند ممکن است در کف قفس قایم شوند.

۲ . چشم های گرد و درخشان، نشانه ای از سلامتی عروس هلندی است. تنفس پرنده طبیعی و آرام باشد.

۳ . پاهای عروس هلندی هنگام نشستن و ایستادن بر روی میله ی نشیمنگاه باید تعادل داشته باشد. اگر مایل به خرید عروس هلندی جوان هستید قرمز بودن انگشتان پای عروس هلندی ها نشانه جوان بودن آن است.

۴ . به مقعد پرنده نگاهی بیاندازید. مقعد باید از فضولات تمیز باشد، در اثر اسهال و بیماری، فضولات به مقعد عروس هلندی می چسبد.

۵ . عروس هلندی های سالم و شاداب از این سو به آن سو می پرند. برای اطمینان از سالم بودن به قفس عروس های هلندی نزدیک شوید، اگر سریعا واکنش نشان دادند و پر جنب و جوش بودند، نشانه ی سلامتی پرنده می باشد. اگر عروس هلندی خود را بپوشاند احتمال مبتلا به بیماری وجود دارد.

۶ . اگر میخواهید حرف زدن را به عروس هلندی آموزش دهید عروس هلندی نر را انتخاب کنید. زیرا عروس هلندی نر نسبت به ماده مقلد خوبی برای صدا هستند.

۷ . نگاهی به صورت عروس هلندی ها کنید. وجود ترشح در چشم و آبریزش در بینی می تواند نشانه ی بیماری در پرنده باشد.

۸ . محل ناخن های پرنده سالم و انگشتان بدون عیب و نقص باشد. و هنگام راه رفتن عروس هلندی لنگ نزند. این پرنده ها باید دارای منقاری صاف باشند. از منقار عروس هلندی می توانید متوجه شوید این عروس پیر است یا جوان. عروس هلندی پیر دارای منقار تیره تر نسبت به عروس هلندی جوان می باشند.

۹ . پرنده خوش خوراک بوده و بی اشتها نسبت به غذا نباشد.

۱۰ . پرنده در تمام زوایای قفس فعالیت داشته باشد. تنفس پرنده آرام و بدون صدا باشد.

۱۱ . عروس هلندی را انتخاب کنید که دست آموز و ماه های اول زندگیش باشد.

۱۲ . در مورد تعیین جنسیت عروس هلندی از قبل مطالعاتی داشته باشید. نا گفته نماند تا سن شش ماهگی تعیین جنسیت مشخص نیست. ممکن است شما عروس هلندی را به اسم ماده خریداری کنید بعد از گذشت چند ماه متوجه شوید نر است.

۱۳ . بهتر است عروس هلندی جوان را برای خرید انتخاب کنید.

۱۴ . عروس هلندی را انتخاب کنید که دارای پرهای تمیز و بدون آسیب دیدگی بوده و ورم نداشته باشد.

۱۵ . اگر قصد جوجه گرفتن از عروس هلندی را دارید و در این زمینه دارای صبر نمی باشید، بهتر است از عروس هلندی بالغ که مطمئن هستید قبلا جوجه داده خریداری کنید.

۱۶ . عروس هلندی ها با توجه به ویژگی ها ی آن ها مثل رنگ و سن دارای قیمت های متفاوتی هستند.

۱۷ . قفس عروس هلندی باید بزرگ و ارتفاع بلندی باشد. جای نشیمن گاهی در بالاترین ارتفاع قفس برای عروس هلندی در نظر بگیرید، البته توجه داشته باشید کاکل و سر عروس هلندی به قفس برخورد نکند. از قفس های بدون رنگ و سرب استفاده کنید. خوردن رنگ و سرب قفس سبب مسمومیت و مرگ عروس هلندی خواهد شد. برای نظافت روزانه کف قفس از سینی متحرک جهت نظافت و راحتی خود شخص استفاده شود. در قفس از تاب و نردبان جهت جلو گیری از افسردگی و بازی کردن عروس هلندی استفاده کنید.

۱۸ . عروس هلندی ها از این که با آن ها بازی کنید لذت میبرند. در طول روز وقتی را با عروس هلندی سپری کنید. آن را روی انگشتان خود بگذارید و به آرامی آن ها را نوازش کنید تا ترسی که به شما دارند از بین برود. بعد از مدتی خودتان خواهید فهمید که عروس هلندی به شما خو گرفته است.

 

جمع بندی و سخن آخر:

در این مقاله راه های خرید عروس هلندی را به شما پرورش دهنده عزیز آموزش دادیم. قبل از خرید عروس هلندی آموزش های لازم جهت تغذیه و نگهداری از پرنده را کسب کنیم .ما در برابر جان عروس هلندیمان مسئولیم. هنگامی که قصد خرید عروس هلندی و رام کردن آن را داریم بهتر است انهارا با هم خریداری نکنیم. پس از رام کردن عروس هلندی اولی، دومی را خریداری کنید.

در هنگام آوردن عروس هلندی جدید یک دفعه عروس جدید را کنار عروس هلندیتان نیندازید. عروس هلندی جدید را به مدت دو هفته قرنطینه کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. ممکن عروس دارای بیماری باشد وبه سایر پرندگان منتقل کند. هنگام خرید،عروس هلندی های شاداب و دارای جست و خیز و فعال را انتخاب کنید.

در هنگام خرید به چشمان عروس هلندی توجه کنید براق و درخشان باشد، به پاهای عروس هلندی توجه کنید تمیز و بدن پف باشند، به پرها دقت کنید. عروس هلندی هایی که خجالتی هستند ممکن است رام شوند، ممکن رام نشوند.


تاریخ انتشار : چهارشنبه 04 دی 1398 ساعت: 9:42 | نظرات(0)
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

نویسنده :

بازديد : 856

موضوع: عروس هلندی ,

بخش نظرات این مطلب
کد امنیتی رفرش
دانلود فیلم و سریال